KVH Feldgendarmerie z.s.

O nás

Vznik našeho klubu se datuje do roku 2014, avšak o vojenskou historii jsme se zajímali již dříve. Zabýváme se ztvárněním německé armády z období 2. světové války. Konkrétně složkou polní policie 83. družstva3. pancéřové divize Wehrmachtu a průzkumné činnosti motorizovaných jednotek 3. motocyklového střeleckého praporu (Kradschützenbatallion). Specializací členů je různorodá dobová technika, což upřesňuje zaměření na motorizované složky výše zmíněné polní policie Wehrmachtu. Díky svým členům klub též disponuje širokou škálou civilní dobové techniky.

V našem arzenálu strojů můžete spatřit mnoho typů motocyklů a automobilů např. kdf82 „kaďour“, Framo 650 D, Phänomen Granit 1500 S, BMW R75, Zündapp KS600 atd. Z civilních strojů to jsou: Tatra 57b, Mercedes Benz 170V nebo motocykl Ariel 350NG. Současně probíhá stavba a renovace např. automobilu Škoda Rapid, motocyklu BMW R12 a mnohých dalších.

Klub se účastní bojových ukázek po celé republice, a dokonce i v zahraničí. Ovšem nedílnou součástí jeho činnosti jsou různé výstavy techniky, vybavení a výzbroje, které Wehrmacht za války používal. Někteří z členů měli tu čest podílet se na natáčení dokumentárních filmů nebo ztvárnit role v televizních reklamách. Dále též nabízíme naši techniku k pronájmu do historických ukázek nebo pro filmové projekty.

Vymezujeme se proti jakémukoliv potlačování menšin či schvalování extremismu.

Na našem webu stále pracujeme. Díky za pochopení.

© 2024 KVH Feldgendarmerie z.s.

Šablona od Anders Norén